Přihlašte se a získejte VIP obsah. Pro novou registraci klikněte zde.
VIP obsah je určen pro každého odběratele blogu ZDARMA.


Neznáte heslo? Zkuste reset hesla.

Tento obsah je pouze pro přihlášené VIP členy. Členství je bezplatné. Pro novou registraci klikněte zde.

Neznáte heslo? Zkuste reset hesla.

Zadejte e-mail, který jste použili k registraci. Zašlu Vám na něj nové heslo.

18. 3. 2015

Po dlouhých měsících příprav je to konečně tady. První etapa transformace je za mnou. Český WebSeller přestal přijímat nové zákazníky a veškeré nové aktivity byly přesměrovány na firmu v Anglii.

O založení této firmy si můžete přečíst zde.

Proč digimadi.com

Protože jsem přesvědčený, že nadcházející roky budou patřit nové generaci podnikatelů. Dnes dětem, neplnoletým, ale přesto extrémně úspěšným v budování publika, práce s ním, a následnému prodeji.

Tato generace sdílí vizi digitálního nomádství. Něchtějí chodit do práce s denní docházkou, chtějí dělat z domu, během svého cestování, prostě kdykoliv budou chtít. Docházka do práce je pro ně obrovská bariéra. Jsou orientovaní na výsledky a vlastní time management. Nikoliv na odsezenou práci v kanceláři.

A v tomto směru jde i naše generace, tedy 70. - 80. ročníky. Jen nám to jde trošku hůř než těm mladým. Ti mají ovládlé sociální sítě, my zatím vládneme v analytice, obchodu a marketingu. Ale nebude to tak věčně.

Digi-tální no-mádi.com tak ovládnou internet. Podle mého názoru je to jediný logický vývoj internetové podnikatelské komunity. A já chci být toho součástí.

ETAPA 1

Ještě máme před sebou dlouhou cestu než budeme fungovat tak jak si představuju, než se vrátí všechny ty investice, než se vyrovná cashflow. Máme vytvořené webové stránky www.digimadi.com a službu přizpůsobenou legislativě a daním Anglie a Wales. Bylo to náročné.

Museli jsme upravovat náš systém, který generuje faktury, objednávky, práci s bankou, notifikační systém. V rámci UK totiž bylo nutné změnit vše od měny, názvu firmy, tak i třeba povinné údaje na fakturách.

V této etapě došlo také k úplnému oddělení serverů od českého provozu. Digimadi.com tak běží na několika oddělených serverech a doménách. Kombinace provozu s českou infrastrukturou byla nereálná.

Například v UK (u digimadi.com) úplně odpadá řešení proforma faktur / výzev k platbě, zálohových faktur, převody na účet, generování daňových dokladů k přijatým platbám či daňovým dokladům jako takovým. Nemusí se řešit tak komplexně ani upomínací systém. Protože služba přes LTD jde koupit pouze přes platbu kartou. Žádné vystavené nezaplacené faktury, tak nebudou existovat. Klientům jednoduše vystavíme Tax Invoice po potvrzení platby kartou. Nic víc, nic míň :-). Nezaplatí, nic nedostane.

Smluvní podmínky byly celkem oříšek. O tom jak jsem je začal řešit jsem napsal i článek. Nicméně došlo k celkem výrazným úpravám, než byly zformulovány do finální podoby.

Moje rada a zkušenost v tomto směru je asi jasná. Zapomeňte na překlad českých podmínek. Nejenomže to je úplně k ničemu. V UK je úplně jiná legislativa a máte velmi rozdílné zákonné podmínky, ale překlad je i obrovská finanční zátěž. Levnější je to řešit přímo s právníky v UK.

Zatím máme českou verzi digimadi.com. Chtěl jsem ji spustit co nejrychleji a "zastavit" nové registrace a objednávky na české s.r.o. Proto jsem se rozhodl prvně spustit CZ  verzi, právě pro klienty v České republice a později povolit i EN.

Anglickou verzi máme ještě rozpracovanou, je to tisíce slov a stovky stránek co musíme přeložit. Absolutně šílené. Naštěstí spolupracuji s jedním rodilým britským mluvčím, takže hlavní překlady nejsou tou "českou angličtinou". V rámci úspor se takto překládají složitější texty, věty a různá sdělení formou "idiomů". Překlady aplikací, tlačítek a administrace si řešíme sami, případně s českými překladateli.

Účetnictví a daně

- mile překvapilo FIO při zakládání účtu (čtěte zde)
- mile jsem byl překvapen i ze strany GOPAY a založení účtu pro LTD
- super je, že se daně a výkazy řeší jednou ročně, nemusí se posílat žádné měsíční přehledy ani přiznání tak jak v ČR
- účetnictví mi řeší agentura, dostal jsem instrukce jak sbírat doklady, které na konci roku předám ke zpracování (v UK máte na zpracování po uzavřeném roku 9 měsíců, v ČR jsou to 3 měsíce - případně 6 měsíců s daňovým poradcem)
- zatím nejsem plátce VAT (DPH), budu po dosažení ročního obratu £81,000

Co pokládám za absolutní luxus u LTD

- jeden doklad: Tax Invoice
- nulový prostor pro faktury po splatnosti: jedna forma platby - kartou
- možnost prodat cokoliv hned - kartou
- opravdu minimální byrokracie, přijde mi že tam žádná není :-D

LTD má teprve 2 platící zákazníky, které jsem tam přivedl já. Ale vzhledem k tomu, že projekt jsme spustili včera to není úplně blbé. Zákazníci byli tak hodní, že si do spuštění počkali.

Těším se, až budeme v angličtině a začneme dělat WorldWide business.

A co vy? Chystáte se také podnikat v zahraničí? Nebo začínáte v Česku? Pokud hledáte službu, kde umístíte svoji digitální existenci, zkuste digimadi.com.

Klidně mi napište, vše vysvětlím, zaškolím. Digimadi je skvělé pro start-upy, blogy, landing stránky, weby a e-shopy. Ale ten hlavní přínos je v kontrole všech projektů!

Budu rád i za jakoukoliv zpětnou vazbu.

Každá taková totiž pomáhá, službu vytunit. 


Líbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus
Zpět