Přihlašte se a získejte VIP obsah. Pro novou registraci klikněte zde.
VIP obsah je určen pro každého odběratele blogu ZDARMA.


Neznáte heslo? Zkuste reset hesla.

Tento obsah je pouze pro přihlášené VIP členy. Členství je bezplatné. Pro novou registraci klikněte zde.

Neznáte heslo? Zkuste reset hesla.

Zadejte e-mail, který jste použili k registraci. Zašlu Vám na něj nové heslo.

13. 12. 2016

Čtete článek ze seriálu o blogování s názvem 200 000 / 38. díl. Každý den zveřejňuji nový díl zde na blogu. Seriál můžete sledovat také na YouTube.

V předchozím díle jsem psal o soutěži, také o tom, že vám může pomoct s návštěvností, je více méně zdarma a zabere zhruba hodinu času ji zorganizovat, nachystat pro ni webové stránky, soutěžní formulář, apod. Proto jsem se rozhodl, že jí věnuji tento díl.

Pojďme si ujasnit, jak takovou soutěž spustit, aby vás to stálo minimum peněz, pokud možno žádné.

1. Téma soutěže

První krok je namyslet si, o čem celá soutěž bude. Já udělám jednoduše vědomostní, resp. se zeptám na určitou ingredienci z receptu, který jsem již sdílel. Soutěžní otázka tedy bude: „Jaké jsou 3 ingredience z mého receptu?“, následně vytvořím 3 různě zkombinované odpovědi, aby byl soutěžící nucen podívat se do samotného článku a odpověď zjistit.

2. Soutěžní věc

Rozhodl jsem se, že výherní cena bude sada na vytváření sushi. Jedná se o malé lákadlo, zároveň je tematicky blízké mému blogu. Bohužel na něj nemám sponzora, proto budu muset tuto sadu zafinancovat z vlastní kapsy. Do budoucna jistě zapracujeme na tom, aby nám tyto věci dávali partneři.

3. Příprava blogu na soutěž

Můžeme se rozhodnout, jestli vytvoříme soutěžní formulář, na který budeme odkazovat v podmínkách soutěže, jestli jej budeme chtít mít na svém blogu nebo pro něj uděláme samostatnou stránku. Rozhodl jsem se vytvořit jednoduchou landing page, kde bude pouze soutěžní formulář s otázkou i odkazem na samotný blog. Mám to jednoduché, jelikož používám Digimádi a vytvoření dalšího projektu je relativně „easy“.

Zkrátka si vytvořím nový projekt, nastavím typ projektu „landing page“, ergonomie bude tedy samotná stránka, zvolím „vytvořit projekt“ a nyní se mohu pustit do tvorby samotného formuláře. Formulář jako takový by měl jistě obsahovat jméno soutěžícího, kontakt na něj (mně bohatě stačí e-mailová adresa) a samozřejmě soutěžní otázka se třemi variantami odpovědí, jak jsem již zmínil.

Tento formulář bude s nadhledem stačit k získávání e-mailů, následné losování odpovědí a také odkazování v samotném znění soutěže.

Tento formulář vložím do obsahu samostatné landing page, již jsme si vytvořili, nad něj vložím základní info o soutěži a samozřejmě si vytvořím kategorii, do které vložím podmínky soutěže. Ty by měly být základní, tzn., co lze vyhrát, za jakých podmínek, kdo soutěž vyhlašuje. Opět vytvořím jakýsi vzor, jež si můžete zkopírovat. Jedná se o minimum, které byste měli mít. Samozřejmě si můžete na internetu stáhnout jiné aktuálnější rozsáhlejší podmínky, je to pouze na vás.

Nyní již máme vytvořenou stránku s formulářem i základními informacemi o dané soutěži. Sem na tuto stránku budeme směřovat všechny naše soutěžící. V případě, že tento základ máme, budeme pokračovat registrací na soutěžních portálech.

4. Registrace na soutěžních portálech

V ČR je takových portálů několik, ať už se jedná o Soutěže.cz, České-soutěže.cz, apod. Seznam soutěžních portálů je umístěn v tomto článku.

To je více méně vše. Soutěž mám vytvořenou, zaregistrovanou na soutěžních portálech, pokud chci, mohu ji sdílet přímo na facebookové skupině, což nejspíš bude vhodné, a říkat o ní přátelům. „Poběží“ nějakou chvíli, datum a čas konce soutěže je pouze na vás. Až toto datum uplyne, vyhlásí se vítěz. O tom můžeme opět napsat nějaký článek, kde se popíše, jak probíhalo samotné losování a vyhlášení výherce. Za určitý čas můžete soutěž zopakovat, v těchto pravidelných intervalech vyhlašovat další a další soutěže, získávat další kontakty a další čtenáře.

Seznam soutěžních portálů:

http://www.ceske-souteze.cz
http://www.soutez.org
http://souteze24.cz/
http://www.soutez.cz
http://www.souteze.cz/
http://www.vyhravej-souteze.cz/
http://websouteze.czLíbil se vám článek? Sdílejte jej.


comments powered by Disqus
Zpět