Přihlašte se a získejte VIP obsah. Pro novou registraci klikněte zde.
VIP obsah je určen pro každého odběratele blogu ZDARMA.


Neznáte heslo? Zkuste reset hesla.

Tento obsah je pouze pro přihlášené VIP členy. Členství je bezplatné. Pro novou registraci klikněte zde.

Neznáte heslo? Zkuste reset hesla.

Zadejte e-mail, který jste použili k registraci. Zašlu Vám na něj nové heslo.

Krok 2: vytvoření nového sítového spojení - klasický režim


V okně ovládacích panelů vyberte ikonu síťové připojení a klikněte na ní.


Otevře se okno se síťovými pripojeními. V levé části okna je nekolik složek. Ve složce síťové úlohy klikněte na položku vytvořit nové připojení.

<

Průvodce síťového připojení pomáhá vytvořit nové síťové připojení tím, že se zvolí typ tohoto připojení a následně se nastaví základní parametry tohoto připojení. Po tomto základním nastavení bude ješte třeba nastavit konkrétní parametry pro připojení k VPN serveru MUNI.Úvodní okno je pouze informativní. Klikněte na tlačítko Další.


Průvodce se nejdříve ptá, co chcete udělat. Vyberte možnost Připojit k firemní síti - připojení k privátní síti umožňující práci mimo kancelář a pokračujte kliknutím na tlačítko Další.


V dalším kroku je třeba zvolit způsob, jakým se bude počítač k firemní síti připojovat. Zde zvolte Připojení k virtuální privátní síti - Připojení k síti pomocí virtuální privátní sítě (VPN) přes Internet a pokračujte tlačítkem Další.


Dále se zadává jméno sítového připojení. Toto jméno neovlivňuje parametry síťového připojení. Je pouze orientační k rozlišování různých spojení. Zadejte vámi zvolené jméno (např. VPN pro přístup do sítě MUNI) a pokračujte tlačítkem Další.


V předposlením kroku je nutné nastavit název nebo IP adresu pptp serveru. do prázdného políčka vyplňte pptp.ics.muni.cz.


Tím je nastavení základních parametrů nového připojení u konce. V posledním okně se nachází souhrnné informace a instrukce, jak je možné vlastnosti tohoto připojení později upravovat.
Také je možné vytvořit zástupce tohoto připojení na pracovní ploše. Pro vytvoření zástupce zaškrtněte položku Přidat zástupce tohoto připojení na plochu.Tímto jsou základní parametry nastavené. Pro uložení všech údajů klikněte na tlačítko Dokončit.


Po ukončení průvodce se otevře nové okno pro připojení k VPN serveru. Před vyplněním položek Uživatelské jméno a heslo je třeba ješte nastavit všechny parametry pro připojení k VPN serveru univerzity.

Pro nastavení všech potřebných parametrů klikněte na tlačítko Vlastnosti, které otevře okno s možnostmi síťového připojení (krok 3).