Přihlašte se a získejte VIP obsah. Pro novou registraci klikněte zde.
VIP obsah je určen pro každého odběratele blogu ZDARMA.


Neznáte heslo? Zkuste reset hesla.

Tento obsah je pouze pro přihlášené VIP členy. Členství je bezplatné. Pro novou registraci klikněte zde.

Neznáte heslo? Zkuste reset hesla.

Zadejte e-mail, který jste použili k registraci. Zašlu Vám na něj nové heslo.

Blog je
mého podnikání

Patřím do pozdní generace Husákových dětí. Ač jsem rodák ze Znojma, jsem česko-vietnamského původu. Vyrůstal jsem na pomezí dvou odlišných kultur.

Jsem hrdý táta dvou dětí Zoe a Rya.

Prostřednictvím blogu sdílím svoji cestu v "digitálním" podnikání. Sdílím jak jsem uspěl, ale také i jak jsem neuspěl. Moji hlavní činností je řízení projektů, firem a budování start-upů. Jsem také zakladatel Digitální rodiny, organizuji Festival digitálních nomádů a vyvíjím on-line nástroje (nejenom) pro digitální nomády.

Věřím, že být úspěšný v podnikání je hlavně o vytrvalosti a cílevědomosti než o vrozených dovednostech.

Miluji start-upy a proto stále něco rozjíždím a o své začátky se dělím se svými čtenáři. Sledovat mne můžete na sociálních sítích a nebo prostřednictvím e-mail odběrů. Jak dále postupovat rozvádím níže.

Přeji příjemné čtení i poslech,
Jarek Mikeš
Hledáte spolupráci?

  1. Jsem řečník
  2. Jsem lektor a mentor
  3. Jsem investor
  4. Jsem tvůrce obsahu

Trošku historie

V roce 2002 jsem se stal OSVČ a tím jsem vstoupil naplno do podnikatelského on-line světa. A i když jsem měl pár zakázek, podnikání na volné noze nebylo zdaleka takové, jaké jsem očekával a tak jsem ve svých 23 letech nastoupil jako zaměstnanec do jedné brněnské IT firmy jako kodér a implementátor. Zde jsem se propracoval za pět let k internetovému marketingu a SEO. Během této doby jsem však plně nezanevřel na své další aktivity a budoval jsem si zázemí pro založení mé vlastní firmy.

V roce 2008 jsem založil s kamarádem WebSeller s.r.o. a odešel tak definitivně ze zaměstnání. WebSeller s.r.o. aktuálně provozuje stovky intenetových stránek a e-shopů. Společnost zároveň vytváří zakázkové řešení pro nejrůznější internetové projekty.

V roce 2009 začínám pořádat komunitní akce kolem podnikání na Internetu s názvem Internet Session Brno. Hostoval jsem tehdy neznáme začínající podnikatele jako je Mário Roženský (affilbox.cz), David Kirš (smartemailing.cz), Pavel Schwarz (gopay.cz), Oliver Dlouhý (skypicker.com / kiwi.com), a řadu dalších. Záznamy některých z nich najdete v sekci Podcasty a videa.

V roce 2011 zakládám svoji další společnost stormedia agency s.r.o., která zastřešuje většinu mých vlastních projektů. Téhož roku jsem pozván na řadu komunitních akcí a začínám přednášet o podnikání na Internetu. Později jsem vystupoval na VUT v Brně, Barcampu Brno, Masarykově univerzitě, ale i na menších akcích jako mentor i pouhý posluchač.

V roce 2013 spoluzakládám projekt latombola.cz a stávám se společníkem firmy LaTombola s.r.o. Projekt je zaměřený převážně na organizování tombol, soutěží a benefičních akcí.

V lednu roku 2014 jsem spoluzakladatelem start-upu G207.org s.r.o., který je zaměřený na zlepšení komunikace mezi lidmi. Cílem je vytvořit komunitu, která si bude navzájem pomáhat a sdílet své zkušenosti.

V prosinci roku 2014 jsem založil společnost WEBSELLER LTD v Anglii a tím začaly mé aktivity v zahraničí, které mě každým dnem provázejí. Představuji svůj nějvětší produkt www.digimadi.com. Na kterém provozuji všechny své projekty, organizuji a řídím všechny mé firmy a aktivity.

V roce 2015 hned v začátku zakládám agenturu Portál osobního rozvoje a vzdělání s.r.o., která bude vyvíjet nový vyhledávač kurzů, seminářů, webinářů, rekvalifikací, ale i rozvoje v oblasti sportu.

Rok 2016 byl ve znamení optimalizace. Ukončil jsem řadu slabších projektů, silnější jsem delegoval lidem, kterým důvěřuji. Po letech končím ve WebSeller s.r.o. a stávám se osobou ve volném prostoru. Pro firmu digimadi people s.r.o. řeším externě marketing a sales.

Rok 2017 je a bude ve znamení hledání nových příležitostí. Pro mne i pro mé projekty.

Začal jsem se výrazně věnovat osobnímu rozvoji. Investuji svůj čas i peníze do zajímavých projektů jednotlivců i start-upů. Pokud dá příležitost, rád přijmu pozvání na nejrůznější komunitní akce kolem podnikání a marketingu, kde mohu sdílet své zkušenosti. Pokud byste se mnou chtěli spolupracovat, určitě se nezdráhejte a napište mi.

Rád potkávám nové lidi a vytvářím společné projekty. Pokud se mnou chcete na něčem spolupracovat, neváhejte mne kontaktovat.